Faglært kok Roskilde Kongres • Selskab Roskilde Kongres

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Roskilde

Skab store madoplevelser i Roskilde Kongres, og bliv en del af et stærkt selskabsteam!
Er du glad for et dynamisk arbejdsmiljø, hvor hver dag byder på forskellige udfordringer? Vi søger en faglært kok til Roskilde Kongres og Idrætscenter, som har lyst til at bruge sin faglige stolthed til at forkæle vores gæster. Du bliver en del af et livligt og engageret selskabsteam på 4 medarbejdere.
Om køkkenet
Roskilde Kongres og Idrætscenter fokuserer på nordisk mad, og vi bestræber os på 60-90 % økologi. Hos os er der plads til at tage ansvar for egne opgaver, og vi forventer at du er sulten på at lære. Netop derfor har vi mulighed for at tilbyde efteruddannelse, kurser og andre spændende udviklingstiltag, hvor du selv kan være med til at præge det. Vi arbejder med et fladt hierarki, hvor gode idéer bliver hørt. Hos os er det vigtigt vi løfter i flok, og vi mener derfor at alle forslag og ideer skal være velkomne.
Vi tilbereder 3 retters menuer samt tilbereder mad til messer og dagsmøder. Du vil arbejde tæt sammen med kolleger på tværs af køkkenet, og vi hjælper hinanden, hvor der er behov. Det betyder også at du skal være omstillingsparat, og tage ja-hatten på. Vi søger en medarbejder som er firstmoover på madtrends, og tager ejerskab på sit arbejde.
Vi tilbyderDine arbejdsopgaverVi forventerPraktisk
🐌 Lyder ovenstående spændende? Vær ikke lige så langsom som emoji-sneglen - send dit CV og ansøgning allerede i dag!

Vi forpligter os til en rekrutteringsproces der er fair og kompetencebaseret. Vi prioriterer lige adgang, rimelige tilpasninger og vurderer ansøgere ud fra faglige kvalifikationer. Har du brug for tilpasning i ansøgningsprocessen eller ved samtale, så kontakt os.
Ansøgningsfrist d. 24.04.2026
  • Kok
  • Roskilde

Lignende jobs

  • Kokkeelev

    Vi søger en ambitiøs kokkeelev, der ønsker at opleve årstidernes råvarer og opbygge værdifuld erfaring i et alsidigt og professionelt køkkenmiljø. Er du nysgerrig, punktlig og har lyst til at lære .
    • Kok
    • Hørve
    Få mere info
  • Kok

    Vi leder efter en gourmetkok, der brænder for sit håndværk. En, der går op i smag, detaljer og råvarer og som har lyst til at være en del af et ambitiøst køkken, hvor kvaliteten aldrig er tilfældig..
    • Kok
    • Hørve
    Få mere info
  • Kok

    Som morgenkok på [xxxxx] bliver du den, der sikrer, at gæsterne vågner op til en morgenmad, hvor alt fra duften af friskbagte brød til hjemmelavede specialiteter sætter stemningen for rest..
    • Kok
    • Hørve
    Få mere info
  • Faglært kok, cater, slagter eller ernæringsassiste...

    Faglært kok, cater, slagter eller ernæringsassistent til Food Hall i Roskilde Vil du være en del af et køkken, hvor kvalitet, faglighed og læring går hånd i hånd? Vi søger en faglært og engag..
    • Kok
    • Roskilde
    Få mere info

Statistik over udbudte jobs som kok i Roskilde

Herunder ser du udviklingen i udbudte kok i Roskilde over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal kok.

Dato Alle jobs som kok
25. maj 2026 4
24. maj 2026 4
23. maj 2026 4
22. maj 2026 4
21. maj 2026 4
20. maj 2026 4
19. maj 2026 4
18. maj 2026 4
17. maj 2026 3
16. maj 2026 3
15. maj 2026 3
14. maj 2026 3
13. maj 2026 3
12. maj 2026 3
11. maj 2026 2
10. maj 2026 3
9. maj 2026 3
8. maj 2026 3
7. maj 2026 3
6. maj 2026 3
5. maj 2026 3
4. maj 2026 3
3. maj 2026 3
2. maj 2026 2
1. maj 2026 2
29. april 2026 2
28. april 2026 1
27. april 2026 1
26. april 2026 1
25. april 2026 1