Social- og sundhedsassistent til nattevagt

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Odense M

OK-Fonden Gurli-Vibeke søger uddannet Social- og sundhedsassistent til fast nattevagt.

OK-Fonden Odense er certificeret som det 3. specialplejehjem i DK

i Marte Meo.

I OK-fonden Odense arbejder vi for, at mennesker med demens og deres pårørende kan trives på bedst mulig vis trods afvikling af færdigheder og tab. Vi arbejder efter visionen om, at LIVET SKAL LEVES – HELE LIVET, og som medarbejder er du en afgørende faktor her hos os.

Du bliver en del af vores fantastiske team, hvor der er plads til at være dig!

Nattevagt i OK-Fonden Odense, er et tillidsbaseret job, hvor du får stort rum til at udøve din faglighed med indflydelse på egen hverdag samt mulighed for at udvikle dig både personligt og fagligt.

Du vil i dit arbejde skulle bruge dit kliniske blik for at kunne identificere, planlægge og udføre plejen hos vores beboere.

Vi arbejder målrettet og struktureret med Marte Meo som metode, og du vil hos os modtage undervisning og supervision i både Marte Meo, sanseintegration samt personcentreret omsorg via Blomstringsfacilitering.

Samarbejdet med pårørende er ofte afgørende for at bringe mennesker med demens i trivsel, og vi har et struktureret program for pårørendesamarbejdet samt tilbyder supervision og undervisning til vores pårørende.

I OK-fonden Odense er arbejdsmiljøet og kulturen præget af åbenhed, engagement, humor og gensidig respekt. Det kommer ikke af sig selv, så derfor har vi hele tiden fokus på trivsel, værdierne, kulturen og hinanden som mennesker.

Vi arbejder tværfagligt, og du vil derfor få kolleger med forskellige faglige kvalifikationer. Vi har gang i meget, men aldrig mere end vi magter. Vi har en tæt dialog mellem medarbejdere og ledelse, så vi hele tiden kan bevare et fælles fokus på at gøre det bedste for vores beboere.

Personalegoder:

  • Sundhedsforsikring
  • Rabat på medlemskab af fitnesscenter
  • Personlig- og faglig udvikling (Marte Meo grunduddannelse og mm)
  • Funktionsløn/demenstillæg
  • Vi arbejder aktivt på at fastholde et godt arbejdsmiljø hvor vi alle trives (temadage)

Lyder det som noget for dig, så send os en ansøgning eller ring for en aftale om at komme på besøg, så du kan mærke stemningen.

Ønsker du at høre lidt mere om stillingen, eller at få tilsendt en jobprofil, er du velkommen til at kontakte:

Afdelingsleder; Pia Kristensen på[xxxxx]/ [xxxxx] Gurli-Vibeke og Dyruphus; Anne Mulberg Dahl på[xxxxx]/ [xxxxx] mere om OK-Fonden Gurli-Vibeke på vores hjemmeside [xxxxx] i nattevagt er på 27 t/uge med arbejde hver 2 weekend. Vores nattevagter arbejder 7/7.
  • Ansøgningsfrist: 23.04.26 kl. 12
  • Ansættelsessamtaler: Samtaler er planlagt til den 27. april
  • Ansættelse: d. 1. juni 2026 eller efter aftale.

  • Vi glæder os til at møde dig!

    De bedste hilsner

    Alle os i OK-Fonden Odense.

    Kilde: [xxxxx]


    Information og data

    Denne ledige stilling har jobtypen "SOSU-assistent", og befinder sig i kategorien "Sundhed og forskning".

    Arbejdsstedet er beliggende i Odense M.

    Jobbet er oprettet på vores service den 9.4.2026, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

    • SOSU-assistent
    • Odense M
    • Torsdag den 23. april 2026

    Lignende jobs

    • Social og sundheds assistent til bostedet Dania

      Har du lyst og interesse for psykiatrisk sygepleje, hvor vores motto er "det gode liv"? På en arbejdsplads, hvor vi arbejder ligeværdigt og på tværs af faggrupper. Så tøv ikke med at læse videre..
      • SOSU-assistent
      • Odense NØ
      Få mere info
    • Social- og sundhedsassistent

      [xxxxx] søger en social- og sundhedsassistent som finder glæde i at skabe stjernestunder med vores beboere og i at bruge og udvikle sine sundhedsfaglige kompetencer.Som friplejehje..
      • SOSU-assistent
      • Odense SØ
      Få mere info
    • Social- og sundhedsassistent til aftenvagt på Plej...

      Vil du være en del af en udviklende arbejdsplads med fokus på faglighed, samarbejde og trivsel? Så har du nu en unik mulighed for at komme med på vores rejse. Vi søger en social- og sundhedsass..
      • SOSU-assistent
      • Odense M
      Få mere info
    • SSA til Bolbro Plejehjem

      Har du lyst til at arbejde rehabiliterende med respekt for borgernes forskelligheder? Arbejder du tværfagligt og tager initiativ til sparring med dine kollegaer? Bolbro Plejehjem søger social-.
      • SOSU-assistent
      • Odense V
      Få mere info

    Statistik over udbudte jobs som sosu-assistenter i Odense M

    Herunder ser du udviklingen i udbudte sosu-assistent i Odense M over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal sosu-assistenter.

    Dato Alle jobs som sosu-assistenter
    25. maj 2026 2
    24. maj 2026 2
    23. maj 2026 2
    22. maj 2026 2
    21. maj 2026 1
    20. maj 2026 1
    19. maj 2026 1
    18. maj 2026 1
    17. maj 2026 2
    16. maj 2026 2
    15. maj 2026 3
    14. maj 2026 4
    13. maj 2026 4
    12. maj 2026 4
    11. maj 2026 4
    10. maj 2026 4
    9. maj 2026 5
    8. maj 2026 5
    7. maj 2026 5
    6. maj 2026 5
    5. maj 2026 5
    4. maj 2026 5
    3. maj 2026 5
    2. maj 2026 4
    1. maj 2026 4
    29. april 2026 3
    28. april 2026 3
    27. april 2026 3
    26. april 2026 3
    25. april 2026 3