Medarbejder søges til nedtagning af tag i Præstø

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Rødovre

Har du hænderne skruet rigtigt på, og har du asbestcertifikat i orden? Så har vi en konkret opgave i Præstø, hvor et tag skal fjernes sikkert og korrekt. Det her er ikke finpudsning og pynt – det er ærligt håndværk, hvor der er styr på sikkerheden, og hvor opgaven skal løses ordentligt fra start til slut.

Dit arbejde på projektet

Opgaven består i nedtagning af eksisterende tag, hvor der forekommer asbest. Arbejdet udføres efter gældende regler og med fokus på sikkerhed – både for dig selv og omgivelserne.

Du kommer til at arbejde med:

  • Nedtagning og håndtering af asbestholdige materialer

  • Overholdelse af gældende arbejdsmiljø- og sikkerhedsregler

  • Samarbejde med andre på pladsen, men også selvstændigt arbejde


Om dig og din erfaring

Vi forestiller os, at du:

  • Har gyldigt asbestcertifikat (krav)

  • Er uddannet tømrer eller ufaglært med erfaring fra byggeplads

  • Er dansktalende, så kommunikationen er flydende på opgaven

  • Arbejder struktureret og tager ansvar for dit arbejde

  • Møder stabilt og tager sikkerhed alvorligt


Vi mangler dig og dine kompetencer

Vi behandler henvendelser løbende og ser frem til at modtage dit CV via knappen herunder hurtigst muligt. Du er også velkommen til at ringe, hvis du har spørgsmål.

Om Viktech

Viktech er et fagligt specialiseret bemandingsbureau, der tilbyder fleksible bemandingsløsninger til vores kunder i bygge-, el- og teknikbranchen. Viktech arbejder for, at vores kunders projekter færdiggøres med kvalitetsarbejdskraft leveret af kompetente medarbejdere. Vi beskæftiger omkring 700 faglærte håndværkere.

Viktech er medlem af DI Byggeri, Tekniq Arbejdsgiverne og Danske Malermestre.

Kilde: [xxxxx]


Information og data

Denne ledige stilling har jobtypen "Kulturmedarbejder", og befinder sig i kategorien "Kommunikation, marketing, salg".

Arbejdsstedet er beliggende i Rødovre.

Jobbet er oprettet på vores service den 12.5.2026, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

  • 12.05.2026
  • Kulturmedarbejder
  • Rødovre
  • Tirsdag den 19. maj 2026

Lignende jobs

Statistik over udbudte jobs som kulturmedarbejdere i Rødovre

Herunder ser du udviklingen i udbudte kulturmedarbejder i Rødovre over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal kulturmedarbejdere.

Dato Alle jobs som kulturmedarbejdere
21. maj 2026 1
20. maj 2026 1
19. maj 2026 1
18. maj 2026 1
17. maj 2026 1
16. maj 2026 1
15. maj 2026 1
14. maj 2026 1
13. maj 2026 1