Jobsearch.dk i dag

Fitnessinstruktør/medhjælper til Loop Fitness Silkeborg

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Viborg

Vi er et center i udvikling og søger derfor nye medarbejdere – og meget gerne en studerende, fleksjobber, efterlønner eller lign. Der er tale om en timelønnet stilling på en fast vagt hver torsdag fra 8.00-13.00, minimum 5 timer ugentligt og flere ved sygdom, ferie mm.
Fast én eftermiddagsvagt, og fast med i weekendrullet hver 4. weekend.

Beskrivelse af jobbet og forventninger:

En stor del af jobbet vil være kontakt med vores medlemmer, instruere brugerne af vores maskiner og koncept, samt rengøring.

Efter grundig kort oplæring af vores koncept, skal du udføre prøve- og instruktørtimer til nye og nuværende medlemmer ved guidning og fysisk instruktion.

Du skal på brugerniveau kunne benytte vores eget IT-system til at oprette nye medlemmer, oprette aftaler mm. Du skal kunne tale og skrive dansk, da du både er i personlig kontakt, telefonisk kontakt og skrivende kontakt med medlemmer og kollegaer.

Du skal være smilende, serviceminded og empatisk og du skal kunne kommunikere med kunder i alle aldre

Du skal fysisk kunne deltage i rengøringsopgaver i centret, da vi sætter stor pris på at vores center altid er pænt og rent, men opgaverne er tilpasset og opdelt.

Du skal kunne træne i vores udstyr og hvis man har lyst, er der mulighed for at kunne undervise i holdtræning.

Du skal selvstændigt kunne arbejde på vagterne, hvor man aktivt skal være i centret i hele vagten, gående og stående med afveksling. Vagterne kan ligge i både formiddags- og eftermiddagstimerne, men primært hver anden weekend.

Der vil til tider være arrangementer, events og outgoing opgaver.

Vi forventer at du er god til at skabe kontakt til andre mennesker, er ansvarsbevidst, selvkørende, smilende og udadvendt. At du kan få alle vores medlemmer til at føle sig velkommen, hver gang de kommer og træner.

Hvad kan du forvente af os:

I LOOP er vi kendt for vores gode service og nærvær og vores arrangement sammen med vores medlemmer, så du vil blive en del af et godt team, der hjælper hinanden og du vil få en arbejdsplads med skønne sociale medlemmer omkring dig.

Hos os kan du forvente et arbejde med frihed under ansvar, du vil blive grundigt oplært i den daglige drift, og der vil løbende være kurser der oplære dig i korrekt brug af maskinerne mm.

Lyder det som jobbet for dig, så send en mail til centerleder Christina

Der vil løbende blive indkaldt til samtaler, med opstart snarest muligt.

Kilde: [xxxxx]


Information og data

Denne ledige stilling har jobtypen "Personlig træner", og befinder sig i kategorien "Sundhed og forskning".

Arbejdsstedet er beliggende i Viborg.

Jobbet er oprettet på vores service den 19.5.2026, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

  • Personlig træner
  • Viborg
  • Fredag den 19. juni 2026

Lignende jobs

Fitnessinstruktør/medhjælper til Loop Fitness Hørn...
Fitnessinstruktør/medhjælper til Loop Fitness Hørn...
Vi er et center i udvikling og søger derfor nye medarbejdere – og meget gerne en studerende, fleksjobber, efterlønner eller lign. Der er tale om en timelønnet stilling.Beskrivelse af jobbet og .
Område Viborg
Type Personlig træner
Mere info
Fitnessinstruktør til Loop Fitness Nyk Sj.
Fitnessinstruktør til Loop Fitness Nyk Sj.
Vi søger en moden og engageret kollega til en deltidsstilling på mellem 5-15 timer om ugen med mulighed for ekstra vagter ved ferie, sygdom og weekendarbejde.Hos LOOP bliver du en vigtig del af..
Område Viborg
Type Personlig træner
Mere info

Udvalgte kunder

Udvalgte kunder

+3.000 jobudbydere bruger vores services

+100.000 jobsøgere
+1.000.000 jobsøgere i databasen
+1.200 ansættelser årligt

Jobsearch.dk bruges af tusindvis af virksomheder, rekrutteringsbureauer, offentlige og private organisationer mv., der ønsker høj synlighed, flere henvendelser og bedre kandidater.

  • Greve Kommune
  • Scandic Hotels A/S
  • Digital Disruption Media ApS
  • Grant Thornton Danmark
  • Global Career Group