Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
  • 28.02.2023
  • Afdelingsleder
  • Spøttrup
  • Søndag den 19. marts 2023

Denne stilling er desværre ikke længere ledig. Se alle ledige stillinger ved at trykke på knappen.
Se alle ledige stillinger

Ledertrainee, [xxxxx] Rødding/Spøttrup

Denne stilling er desværre ikke længere ledig. Se alle ledige stillinger ved at trykke på knappen.
Se alle ledige stillinger

Elev - Spøttrup

Drømmer du om et lederjob med fuld fart på, så kickstart din lederkarriere i Dagli’Brugsen.

Ledertrainees står forrest i køen, når der skal håndplukkes nye ledere til Coops butikker. Derfor sørger vi for at give dig en uddannelse, hvor du bliver udfordret såvel fagligt som personligt. Du kommer til at lære alt om at drive en dagligvarebutik med et stærkt lokalt koncept, og du får gode muligheder for at bringe dine egne ideer i spil.

Dagligdagen i butikken

Som Ledertrainee arbejder du fuld tid i Dagli’Brugsen Rødding/Spøttrup. Vi vil lære dig, hvordan du bliver en god leder og købmand, der kan skabe salg og indtjening til din butik.

Du får lov til at prøve kræfter med det hele – lige fra vareopfyldning i butikken, varebestilling, optimering af lageret, kundeservice på gulvet og i kassen til opfølgning på butikkens nøgletal. Kun din egen nysgerrighed sætter grænsen.

I takt med at du er klar til det, vil dit ansvar øges, og du bliver involveret i løsning af konkrete ledelsesopgaver.

Vi har masser af spændende aktiviteter i gang året rundt. Hver 14. dag kommer der ny avis, som butikken skal stå klar til – og vi laver altid spændende udstillinger op til de større sæsoner, som f.eks. jul, påske, halloween, mv. Vi støtter også op om de aktiviteter, der er i lokalområdet.

I vores butik er vi et team af engagerede kolleger, som arbejder sammen om at skabe lokalområdets bedste dagligvarebutik og arbejdsplads.

Fede skoleophold

I løbet af dine 2 år som Ledertrainee er du på 9 skoleophold af 1 uges varighed, samt gennemfører 2 akademifag.

På skolen lærer om du teorien bag alle de ting I udfører i butikken i dagligdagen. 2 af skolemodulerne er helt særlige; det ene er en outdoor-tur med fokus på ledelse, samarbejde og motivation. Det andet er en studietur til udlandet, hvor I bliver inspireret af forskellige butikskoncepter i verdensklasse.

De øvrige skoleophold er meget andet end at sidde på skolebænken. I kommer bl.a. på besøg i Coops Servicekontor, har en masse fælles aktiviteter og hører oplæg fra forskellige relevante fagpersoner.

På skolen møder du Ledertrainees fra alle Coops kæder og der er rig mulighed for at danne netværk og få en masse nye venner.

Der er fokus på din udvikling

Du får din egen udviklingsplan, og vi følger op på, at du når i mål med din læring i butikken. Du får løbende feedback på din udvikling, således vi sikrer, at du bliver rigtig dygtig.

Vi forventer af dig, at du tager ansvar og arbejder fokuseret på at udvikle dig som leder og for at nå dine mål såvel i butikken som på skolen. Du stræber efter en lederkarriere i detailhandel, og brænder for kunder og god service – det er dét vi lever af.

Adgangskrav

  • Du har bestået EUX eller HHX. Alternativt kan du have en STX/HF/HTX – suppleret med 5 ugers adgangsgivende EUS-forløb.

Vil du vide mere?

Du er velkommen til at kontakte Uddeler Tommy Krogpå telefon[xxxxx]– eller kig forbi butikken til en snak.

Bemærk stillingen er med opstart 1. August 2023

Send din ansøgning via "Søg Job" senest den 19.03.2023

Vi behandler ansøgninger løbende og stillingen vil blive lukket ned, når den rette kandidat er fundet. Stillingen vil ligeledes blive genopslået indtil den rette kandidat er fundet.

I [xxxxx] går vi op i at skabe et inklusivt og mangfoldigt miljø, og vi søger aktivt efter kvalificerede kandidater uanset køn, kønsidentitet, seksuel orientering, etnicitet, religion, handicap eller alder. Du bliver en del af en mangfoldig og inkluderende virksomhed, hvor vi ser forskellighed som en styrke.

I Dagli’Brugsen er vi tættere på kunderne
Dagli’Brugsen er den lokale købmand og et vigtigt aktiv i de byer, vi er repræsenteret. Vi nyder fordelene af at være en del af en kæde samtidig med, at vi kan drive butikkerne med fokus på lokale initiativer, lokale varer, osv. Og så er vi en vigtig brik i byens liv – vi både støtter og tager initiativ til lokale arrangementer, som giver et twist i det daglige arbejde. Vi er desuden mindre butikker med et rigtig godt sammenhold, hvor hver medarbejder får meget ansvar, og hvor vi hjælper hinanden med alle opgaver.
Bliver du ansat i [xxxxx] bliver du en del af Coop-familien. I Coop er vi 40.000 medarbejdere og har 1000 butikker. Derfor er der mange muligheder for både nye opgaver og uddannelse og ikke mindst jobskifte internt i Coop.


Denne jobannonce blev oprindeligt opslået på [xxxxx]
(Den originale annonce kan ses på: [xxxxx]showojob?ofirid=ecc3a84f)
Kilde: [xxxxx]

Lignende jobs

  • Senior Team Lead After Sales and Project Management (m/f/d)

    Are you looking for a new opportunity within a growing industry? Do you have broad experience in handling projects as well as developing teams, and would you like to utilise your skills in an innov..
  • Customer Account Manager

    Do you want to be part of the energy industry's global partner on sustainable energy solutions? Do you have a proven ability to communicate effectively with a range of stakeholders? Are you someone..
  • Specialist, Quality New Product Introduction

    Are you experienced in mechanical engineering, production engineering or similar? Do you want to work in a global environment in the industry of wind energy? Then we've got the opportunity for you!.
  • Process Specialist - multiple locations

    Do you have solid knowledge of process management principles, methodologies and tools? Are you proactive, curious and not afraid to represent the department in global Vestas forums? If you are look..

Lignende søgeresultater