[xxxxx] for vores kunde Reiling Glasrecycling i Næstved to produktionsmedarbejdere, som har erfaring med at...

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Roskilde

Har du erfaring fra en produktionsvirksomhed samt erfaring med at køre gummiged? Leder du efter et fast job, så læs mere her:

Om jobbet:

· Kørsel med gummiged både indendørs og udendørs på anlægget

· Sikre at glastyperne ikke blandes efter sortering

· Udføre kvalitetskontrol og slutprøver

· Læsse lastbiler med færdige produkter

· Hjælpe med rengøring og vedligehold af indendørs og udendørsarealer – dvs. du kommer hele vejen rundt i virksomheden.

· Deltage i timekontrol og prøvetagning

Din profil:

· Det er et krav at du har kørekort B, truckcertifikat B samt erfaring med at køre gummiged

· God fysisk form og ikke bange for at tage fat

· Evnen til at tale og forstå engelsk, og gerne dansk

· Du er ikke sart, da der er støj samt støv både indendørs og udendørs på anlægget – du får naturligvis stillet de nødvendige værnemidler til rådighed

· Du trives med selvstændigt arbejde, hvor du selv har ansvaret for at gribe opgaverne an på den mest optimale og effektive måde

· Du vil blive en del af et team, der alle arbejder på treholdsskift, så du skal have mulighed for at arbejde både 6-14, 14-22 samt 22-06

Vi tilbyder:

· T&H forløb på 3 måneder med henblik på fastansættelse

· Oplæring på daghold, hvorefter du vil overgå på et treholdsskift med arbejdstiderne: kl. 6-14, kl.14-22 og kl. 22-06 i et rul med en uge ad gangen

· Løn og tillæg efter gældende overenskomst

Om virksomheden:

Som familievirksomhed satte Reiling sig selv opgaven for mere end et århundrede siden - at indsamle genanvendelige materialer og genanvende dem effektivt. På denne måde yder vi et vigtigt bidrag til miljø- og klimabeskyttelse, fordi vi kan bevare naturressourcerne og skabe en optimal genanvendelse. Som genanvendelseseksperter er vi forpligtet til at skabe et optimalt kredsløb. I den forbindelse er vi først og fremmest partner for industri, kommuner, handel, erhvervsliv og pantsystemer. Vi støtter dem i hele spektret fra indsamling, transport og forarbejdning til levering af genanvendelsesprodukter af høj kvalitet. Med innovative teknologier og vores egen knowhow udvikler vi hele tiden nye anvendelses- og genanvendelsesmuligheder.

Din ansøgning:

Kan du se dig selv i ovenstående stilling så send dit cv og en kort ansøgning til [xxxxx] mrk. ”Produktionsmedarbejder”. Ved evt. spørgsmål er du velkommen til at henvende dig til os på tlf. [xxxxx]alle hverdage mellem 9.00-16.00.

Kilde: [xxxxx]
  • Bygningsarbejder
  • Roskilde
  • Mandag den 09. marts 2026

Lignende jobs

  • Produktionsmedarbejder til værksted søges

    Produktionsmedarbejder til værksted søgesEr du praktisk anlagt, frisk på at være i gang og elsker et arbejde hvor hænderne får lov at lave magien? Så har vi en plads til dig i en større produktion..
    • Bygningsarbejder
    • Midt-og Vestsjælland
    Få mere info
  • 28220 Håndværker Rengøring

    Trives du med udendørs arbejde, så har vi et langt vikariat som venter på dig. Arbejdet foregår på byggeplads, hvor der skal ryddes op efter byggeri.
    • Bygningsarbejder
    • Kalundborg
    Få mere info
  • Projekt- & Montagekoordinator søges! Shiner du når...

    Kan du planlægge og strukturere et projekt – hvor alle ved, at tingene forandrer sig undervejs? Møder du mennesker i øjenhøjde og skaber god stemning – blandt kunder, leverandører og kollegaer – og..
    • Bygningsarbejder
    • Roskilde
    Få mere info
  • Værkmester til Danmarks kvindefængsel, Nordvestsjæ...

    Vi søger en kollega, der skal være med til at styrke beskæftigelsesindsatsen i fængslerne gennem samarbejde med virksomheder og udvikling af arbejdspladstræning, der klæder indsatte med sociale udf..
    • Bygningsarbejder
    • Jyderup
    Få mere info

Statistik over udbudte jobs som bygningsarbejdere i Roskilde

Herunder ser du udviklingen i udbudte bygningsarbejder i Roskilde over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal bygningsarbejdere.

Dato Alle jobs som bygningsarbejdere
4. april 2026 4
3. april 2026 4
2. april 2026 4
1. april 2026 4
31. marts 2026 3
30. marts 2026 3
29. marts 2026 3
28. marts 2026 3
27. marts 2026 3
26. marts 2026 3
25. marts 2026 3
24. marts 2026 3
23. marts 2026 4
22. marts 2026 4
21. marts 2026 4
20. marts 2026 5
19. marts 2026 4
18. marts 2026 4
17. marts 2026 4
16. marts 2026 4
15. marts 2026 4
14. marts 2026 4
13. marts 2026 4
12. marts 2026 4
11. marts 2026 4
10. marts 2026 3
9. marts 2026 3
8. marts 2026 2
7. marts 2026 2
6. marts 2026 2
5. marts 2026 2