Indkøber til Warehouse
Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger
Ringkøbing
Som Indkøber hos bliver du en nøgleperson i vores interne supply chain med ansvar for både strategiske leverandørrelationer og effektiv sourcing der understøtter driften.
DINE PRIMÆRE OPGAVER:
- Sourcing og indkøb af materialer, værktøj og IT løsninger målrettet warehouse.
- Leverandørstyring: Opbygge og vedligeholde et stabilt netværk af underleverandører samt forhandlerammeaftaler og kontraktfornyelser.
- Procesforbedring: Koble indkøb med lageraktiviteter for at udvikle vores interne supply chain.
DINE KVALIFIKATIONER:
Faglige:
- Uddannelse inden for logistik/indkøb samt min. 3 års erfaring med sourcing
- Dokumenteret erfaring med kontraktforhandlinger (warehouse IT-systemer, værktøj, varevogne), leverandørhåndtering og indkøbsprocesser.
- Implementering og registrering af nye leverandører/indkøb i ERP.
- Stærkt fokus på leveringssikkerhed og supplier relationship management.
Personlige:
- Et højt drive og stærke analytiske evner
- Teamplayer med et internationalt mindset og gode sprogkompetencer (vores koncernsprog er engelsk) samt hands-on tilgang
- Gode samarbejds- og kommunikationsevner.
- Du trives medprocesudvikling og implementering af nye IT-værktøjer
VI TILBYDER:
Vento tilbyder en spændende og alsidig fuldtidsstilling på hovedkontoret i Ringkøbing, hvor du får mulighed for faglig udvikling og ansvar. Du bliver en del af en dynamisk hverdag præget af en positiv, uformel omgangstone, et stærkt engagement og en kultur, der bygger på teamwork, gensidig respekt og ansvarlighed.
Arbejdsmiljøet er uformelt og støttende, med tæt samarbejde og fokus på at hjælpe hinanden. Der tilbydes fleksible arbejdstider, en god work-life balance samt løbende sparring og udvikling af dine kompetencer.
ANSÆTTELSESTIDSPUNKT:
Snarest muligt. Vi holder ansættelsessamtaler løbende. Alle ansøgninger behandles fortroligt.
Send dinansøgning og dit CV mærket ”Purchaser” til du at vide mere om jobbet er du velkommen til at kontakte: Chain Supply Manager, Carina Schou Thomsen, mobil: +
OM OS:
Hos er vi specialister i at levere højt kvalificerede tekniske løsninger og services til vindmølleindustrien. Vi samarbejder med nogle af verdens førende vindmølleproducenter og energiselskaber og hjælper dem med at optimere drift, vedligeholdelse og levetidsforlængelse af deres anlæg.
Med 400 medarbejdere fra 20 forskellige nationaliteter og aktiviteter i Europa og Asien er vi en hurtigt voksende international virksomhed. Vi har en uformel og dynamisk arbejdskultur og et stærkt fokus på sikkerhed, kvalitet og kundetilfredshed.
Som en vækst-virksomhed i konstant udvikling tilbyder vi vores medarbejdere faglige udfordringer, udviklingsmuligheder og en hverdag med ansvar og indflydelse. Vil du være en del af et ambitiøst team, der gør en reel forskel i den grønne omstilling? Så er stedet for dig.
Du kan se mere om os på
Information og data
Denne ledige stilling har jobtypen "Indkøber", og befinder sig i kategorien "Økonomi og jura".
Arbejdsstedet er beliggende i Ringkøbing.
Jobbet er oprettet på vores service den 17.12.2025, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.
- Indkøber
- Ringkøbing
Lignende jobs
-
Elevplads: BDO søger Business Services & Outsourci...
Er du nysgerrig på økonomi og erhvervslivet og motiveres du af at gøre en forskel for både mennesker og virksomheder? Så kan du kickstarte din karriere som trainee eller praktikant hos BDO - en amb..Få mere info- Indkøber
- Hele Danmark
-
Elevplads: Beierholm søger outsourcingtrainees til...
Hos Beierholm træder du ind på en attraktiv og professionel arbejdsplads, hvor vi giver vores medarbejdere de bedste rammer til at tænke nyt, drømme stort, skabe stærke resultater og til at udvikl..Få mere info- Indkøber
- Hele Danmark
-
Indkøbsdirektør til Bornholm
Få mere info- Indkøber
- Hele Danmark
-
Elevplads: BDO søger Business Services & Outsourci...
BDO i Danmark har 34 kontorer fordelt over hele landet + 1 i Grønland og mere end 1.700 medarbejdere, der til sammen udgør et stort fagligt netværk af specialkompetencer at trække på. Herudover har..Få mere info- Indkøber
- Hele Danmark
Statistik over udbudte jobs som indkøbere i Ringkøbing
Herunder ser du udviklingen i udbudte indkøber i Ringkøbing over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal indkøbere.
| Dato | Alle jobs som indkøbere |
|---|---|
| 29. januar 2026 | 1 |
| 28. januar 2026 | 1 |
| 27. januar 2026 | 1 |
| 26. januar 2026 | 1 |
| 25. januar 2026 | 1 |
| 24. januar 2026 | 1 |