Kok søges til Bowl'n'Fun og Restaurant The Grill i Silkeborg
Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger
Silkeborg
Vi søger en engageret, kvalitetsbevidst kok, cater eller ufaglært kok med erfaring. Har du erfaring inden for køkkenbranchen, og vil du være med til at lave mad til de mange gæster, der dagligt besøger Bowl'n'Fun & The Grill?
Vi er en familierestaurant der stræber efter at levere de bedste buffeter, hvor alle aldersgrupper bliver præsenteret for både livretter, men også nye og spændende tilberedninger. Vi arbejder aktivt med både smag og det visuelle udtryk i vores buffeter.
Om jobbet:
Vi søger kok / cater / ufaglært kok med erfaring der er klar på nogle gode og spændende arbejdstimer i køkkenet. Du møder ind omkring middagstid og starter forberedelsen af alle retter til buffeten. Forretterne anrettes som små portionsanretninger der gør det lækkert og visuelt flot på buffeten. Hen på eftermiddagen møder køkkenmedhjælper/buffist ind og hjælper med det sidste, samt få opsat en fantastisk buffet. I løbet af aftenen er det kokkens og buffistens vigtigste opgaver at opretholde den flotte buffet samt lave et ”show” ved den store indendørs grill, hvor alt kød grilles og herefter skæres for overfor gæsten. Du skal være klar på at være en del af et kokketeam der tager et fælles ansvar for personaleledelse, egenkontrol og varebestilling.
Vi tilbyder:
- Et spændende og alsidigt job, hvor vi garanterer at dagene ikke er ens.
- Et arbejde med stort kollegialt fællesskab
- Fantastiske personalegoder, der giver dig mulighed for at give dig selv og familien gode oplevelser i alle vores centre i Danmark.
- Gode arbejdstider – som kok i køkkenet er dine arbejdsdage som regel med fyraften omkring kl. 20/21-tiden
- Mulighed for at udvikle sine kompetencer indenfor ledelse af medarbejdere
Et stærkt kollegialt fællesskab
Vi arbejder hver dag med at lave gode gæsteoplevelser lige fra køkkenet til forlystelser, bar og restaurant. Vi er ét stort team der elsker at hjælpe hinanden for netop at levere de bedste gæsteoplevelser.
Om dig:
- Du har erfaring som kok, cater, køkkenmedhjælper eller lignende
- Du har en passion for god madlavning, og trives i et køkken hvor der til tider kan være fart over feltet, men hvor vi samtidig hjælper hinanden for at opnå et fælles mål.
- Du er serviceminded og kan lide at have gæstekontakt
- Du trives med skiftende arbejdstider og weekendarbejde
- Du søger et arbejde hvor stemningen er god og humøret er højt
- Du trives med at arbejde efter koncept
Lidt praktiske informationer
- Der er mulighed for både deltid og fuldtid.
- Opstart efter aftale. Vi indkalder løbende udvalgte kandidater til samtale, så send din ansøgning allerede idag.
- Løn efter kvalifikationer
Vi ser frem til at høre fra dig.
NB!
Information og data
Denne ledige stilling har jobtypen "Kok", og befinder sig i kategorien "Detail, Restauration og Hotel".
Arbejdsstedet er beliggende i Silkeborg.
Jobbet er oprettet på vores service den 20.11.2025, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.
Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
- Kok
- Silkeborg
- Lørdag den 20. december 2025
Lignende jobs
-
Kok/Køkkenchef søges til FESTENS HUS
På Højbjerg Møllevej i Rødkjærsbro har der i 25 år været forsamlingshus med dertilhørende køkken og madlavning, det har været traditionel god mad som har været på stedet, det blev drevet under navn..Få mere info- Kok
- Herning
-
Kok i Silkeborg
Har du lyst til at tage ansvar for kantinekøkkenet i en virksomhed i hastig vækst – og kan du lide at skabe god stemning, tage initiativ og få tingene til at ske af dig selv? Trives du med praktisk..Få mere info- Kok
- Silkeborg
-
[xxxxx] søger køkkenchef
Brænder du for god mad, højt fagligt niveau og et køkken, hvor kvalitet og samarbejde går hånd i hånd? Så er det måske dig, vi leder efter. Om os Vi er en restaurant med fokus på skøn mad og .Få mere info- Kok
- Herning
-
Kok / Cater / ufaglært kok med erfaring søges til ...
BOWL'N'FUN OG RESTAURANT THE GRILL VIBORG SØGER NETOP NU EN KOK / CATER / UFAGLÆRT KOK MED ERFARING Vi søger en engageret, kvalitetsbevidst kok, cater eller ufaglært, der samtidig kan arbejde i..Få mere info- Kok
- Viborg
Statistik over udbudte jobs som kok i Silkeborg
Herunder ser du udviklingen i udbudte kok i Silkeborg over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal kok.
| Dato | Alle jobs som kok |
|---|---|
| 10. januar 2026 | 3 |
| 9. januar 2026 | 3 |
| 8. januar 2026 | 3 |
| 7. januar 2026 | 3 |
| 6. januar 2026 | 3 |
| 5. januar 2026 | 3 |
| 4. januar 2026 | 3 |
| 3. januar 2026 | 3 |
| 2. januar 2026 | 3 |
| 1. januar 2026 | 3 |
| 31. december 2025 | 3 |
| 30. december 2025 | 3 |
| 29. december 2025 | 3 |
| 28. december 2025 | 3 |
| 27. december 2025 | 3 |
| 26. december 2025 | 3 |
| 25. december 2025 | 3 |
| 24. december 2025 | 3 |
| 23. december 2025 | 3 |
| 22. december 2025 | 3 |
| 21. december 2025 | 3 |
| 20. december 2025 | 4 |
| 19. december 2025 | 4 |
| 18. december 2025 | 4 |
| 17. december 2025 | 3 |
| 16. december 2025 | 3 |
| 15. december 2025 | 3 |
| 14. december 2025 | 3 |
| 13. december 2025 | 3 |
| 12. december 2025 | 3 |
| 11. december 2025 | 3 |