Chefkonditor

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Århus C

  • Vi søger en kreativ, håndværksmæssig og dygtig konditor, til vores hyggelige bageri Mor Anna

  • Vi går ikke på kompromis - gode råvarer, kvalitet, passion og godt håndværk

  • Gode vilkår - mødetidspunkt er kl. 07 i hverdagen og største delen af året arbejder du kun arbejde hver 3 weekend.


Mor Anna ligger midt i Latinerkvarteret i Aarhus centrum. Udover til selve butikken Mor Anna producerer vi også brød og kager til Casablanca familiens restauranter - Casablanca, Sjette Fredereiks Kro og Restaurant Tangkroen.

Ordentlighed, fantastisk sammenhold, struktur, god energi, kvalitet og ikke mindst det at vi støtter 100% op omkring hinanden, er blot nogle af de ord der kendetegner os.

Vi sætter en ære i at vores kunder er i fokus. Til trods for travle dage skal det være sjovt og udviklende at gå på arbejde. Vi hjælper gerne hinanden, og vi sætter pris på initiativ og god omgangstone.

Din profil

Som chefkonditor skal du kunne holde hovedet koldt og bevare overblikket – også når der er travlhed i Mor Anna.

  • Du skal synes arbejdet som konditor i Mor Anna er DKs fedeste job

  • Du skal være strukturet, kunne lægge planer og bevare overblikket

  • Du går ikke på kompromis med kvalitet og er yderst passioneret

  • Du skal være frisk, glad som person og med masser gå-på-mod - i spiller hinanden gode


Værdier

Som konditor skal du have en positiv og smilende indstilling. Det går oftest stærkt, så erfaring som konditor eller tilsvarende rolle er nødvendig. Vi forventer, at du er seriøs omkring dit arbejde. Du skal være pålidelig, være drevet af ordentlighed, og dine kollegaer skal altid kunne regne med dig og I skal "spille hinanden gode". Vi har særdeles gode arbejdsforhold, er 100% ærlige, med mulighed for udvikling og fantastiske kollegaer.

Spørgsmål til ovenstående kan rettes til vores bagermester Michael Rosengaard på tlf.: [xxxxx].

Ansøgning sendes til: [xxxxx] vil foregå løbende. Tiltrædelse efter aftale.

Kilde: [xxxxx]


Information og data

Denne ledige stilling har jobtypen "Bager", og befinder sig i kategorien "Detail, Restauration og Hotel".

Arbejdsstedet er beliggende i Århus C.

Jobbet er oprettet på vores service den 3.12.2025, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

Dagligt opdateret: Dette job opdateres dagligt ud fra jobudbyderens hjemmeside via vores søgemaskineteknologi og er aktivt lige nu.
  • Bager
  • Århus C
  • Onsdag den 31. december 2025

Lignende jobs

  • Bager

    Medhjælper til BakeryVil du have et job med ordnede forhold og gode udviklingsmuligheder? Så er en stilling i [xxxxx] måske lige noget for dig.Her bliver du en del af et ungt og socialt miljø. Vi s..
    • Bager
    • Tilst
    Få mere info
  • Bager

    ElitebagerelevØnsker du en uddannelse, hvor du både har hænderne i bolledejen og får kompetencer indenfor ledelse, produktionsplanlægning og drift? Vi oplever i højere og højere grad, at vores kund..
    • Bager
    • Tilst
    Få mere info

Statistik over udbudte jobs som bager i Århus C

Herunder ser du udviklingen i udbudte bager i Århus C over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal bager.

Dato Alle jobs som bager
31. december 2025 1
30. december 2025 1
29. december 2025 1
28. december 2025 1
27. december 2025 1
26. december 2025 1
25. december 2025 1
24. december 2025 1
23. december 2025 1
22. december 2025 1
21. december 2025 1
20. december 2025 1
19. december 2025 1