Jobsearch.dk i dag

SSH’ er søges til aftenvagt på privat plejehjem i Roskilde

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Roskilde

Margrethe Hjemmet er en selvejende institution med 44 beboere, fordelt på to afdelinger. Vi skaber rammerne for at beboerne kan bevare et værdigt, aktivt og socialt ældreliv så længe, som det er muligt. Vi sætter en ære i at arbejde palliativt, være der for de ældre og deres pårørende når den sidste tid kommer. På Margrethe Hjemmet er der ikke langt fra tanke til handling, det bruger vi bl.a. i vores dagligdag med ture i bus, på cykel eller bare en gåtur i byen.

Vi har eget Fys.Team, serviceteam og køkkenteam, så dit primære fokus vil være på plejen.

Vi forventer at du:

- kan se værdien af at arbejde med værdig ældrepleje

- vægter den grundlæggende pleje og omsorg højt

- tænker forebyggende og igangsættende

- arbejder struktureret og målrettet

- er fleksibel i din opgaveløsning

- er en god kollega

Vi tilbyder pr. 01.08.26

En spændende arbejdsdag med afvekslende faglige udfordringer indenfor basal pleje, omsorg og aktiviteter. Et arbejdsmiljø med gode kolleger og et, godt socialt fællesskab. Rig mulighed for kompetenceudvikling.

- en fast stilling, 28 timer ugentligt i aftenvagter 5/2 med hver 2 weekend.

Du er velkommen til at kontakte afd. Leder Ina Edvardsen på telefon[xxxxx]hvis du vil høre mere om jobbet.

Send din ansøgning med opdateret CV senest d. 08.06.26 til Margrethe Hjemmet på e-mail [xxxxx] Vi gør opmærksom på, at ansættelsessamtaler vil finde sted løbende.

Se mere om os på [xxxxx]
Kilde: [xxxxx]


Information og data

Denne ledige stilling har jobtypen "SOSU-hjælper", og befinder sig i kategorien "Sundhed og forskning".

Arbejdsstedet er beliggende i Roskilde.

Jobbet er oprettet på vores service den 21.5.2026, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

  • SOSU-hjælper
  • Roskilde
  • Mandag den 08. juni 2026

Lignende jobs

SSH aftenvagt søges til friplejehjem
SSH aftenvagt søges til friplejehjem
Kom og vær med til at skabe og videreudvikle vores friplejehjem Magdalene Marie i Sorø Social- og sundhedshjælper til aftenvagtstillingVi skal bruge en dygtig social- og sundhedshjælper i a..
Område Sorø
Type SOSU-hjælper
Mere info
Ssh/ufaglært med erfaring i dagvagt til Moderne og...
Ssh/ufaglært med erfaring i dagvagt til Moderne og...
Kom og vær med til at skabe og videreudvikle vores friplejehjem Magdalene Marie i SorøSocial- og sundhedshjælper i dagvagt.Vi skal bruge en dygtige social- og sundhedshjælper i dagvagt til .
Område Sorø
Type SOSU-hjælper
Mere info
Handicaphjælper søges til tvillingedrenge på 29 år...
Handicaphjælper søges til tvillingedrenge på 29 år...
Om jobbetVi søger en handicaphjælper til Magnus og Jakob – to 29-årige tvillingedrenge, som begge har en BPA-ordning. Du bliver en del af et fast team omkring dem, og arbejdet spænder både over dag..
Område Roskilde
Type SOSU-hjælper
Mere info
Vikarstilling: Kvindelig handicaphjælper søges i R...
Vikarstilling: Kvindelig handicaphjælper søges i R...
Om jobbetJeg hedder Caroline, er 19 år og bor i mit eget hus i Ringsted.Jeg har cerebral parese (CP), som påvirker mig motorisk, men ikke mentalt. Jeg taler flydende og kan selv fortælle, hvad je..
Område Ringsted
Type SOSU-hjælper
Mere info

Udvalgte kunder

Udvalgte kunder

+3.000 jobudbydere bruger vores services

+100.000 jobsøgere
+1.000.000 jobsøgere i databasen
+1.200 ansættelser årligt

Jobsearch.dk bruges af tusindvis af virksomheder, rekrutteringsbureauer, offentlige og private organisationer mv., der ønsker høj synlighed, flere henvendelser og bedre kandidater.

  • Greve Kommune
  • Scandic Hotels A/S
  • Digital Disruption Media ApS
  • Grant Thornton Danmark
  • Global Career Group