Medarbejder med stort kørekort til 4-dages arbejdsuge

Denne stilling er desværre ikke længere ledig.
Se alle ledige stillinger

Viby J

Motiveres du af at arbejde med de nyeste teknikker inden for renovering af kloakker, og er du samtidig teknisk interesseret, så har du muligheden for at blive en del af et team i et professionelt miljø.

[xxxxx] Rørteknik er europæisk markedsledende inden for opgravningsfri rørfornyelse. Vi har siden 1978 udviklet unikke patenterede løsninger inden for strømpeforing, og på vores egen fabrik i Hasselager producerer vi over 1000 km strømpeforinger om året.

Til vores kørende anlæg søger vi timelønnede medarbejdere. Du bliver tilknyttet vores afdeling i Viby J og vil indgå i et af vores teams, der udfører opgaver i Jylland og på Fyn.

Rørteknik er et af [xxxxx]-koncernens tre forretningsområder, og du kan læse mere om Rørteknik på vores hjemmeside.

Frihed under ansvar og selvstændige opgaver i teamet
Som vores kommende kollega bliver du en del af et fast team. Du får en spændende hverdag med forskelligartede udfordringer og opgaver. Din oplæring bliver struktureret, og vi sørger for, at du får viden om de nyeste teknikker inden for strømpeforing.

Vi løser opgaverne, når kloakkerne skal renoveres hurtigt og effektivt med så få gener for borgerne som muligt. Du får kendskab til de mange processer, lige fra den indledende TV-inspektion af kloakken til installation af ny foring i det eksisterende rør, åbning af stik til de tilsluttede ejendomme samt afsluttende TV-inspektion.

I jobbet får du:

  • en organisation, hvor omgangstonen er uformel
  • høj grad af frihed under ansvar
  • kolleger med høj faglighed og fokus på samarbejde.

Vi har stort fokus på arbejdsmiljøet og ønsker at være bedst i branchen. Du vil derfor også være med til at skabe et sikkert og værdiskabende arbejdsmiljø.

Er du vores nye kollega?
Det er afgørende, at du kan være med til at køre vores anlæg, hvorfor du skal have kørekort til lastvogn og påhængskøretøj (C&E).

Desuden forestiller vi os, at du

  • har hænderne skruet rigtigt på og er mekanisk eller teknisk interesseret
  • er interesseret i at lære nyt og generelt sætter kvalitet og sikkerhed højt i dit arbejde
  • samarbejder og kommunikerer godt med såvel kolleger som kunder og beboere
  • er fleksibel indstillet, når der er brug for det – lange arbejdsdage i en 4-dages uge samt overnatning ude, når projektet kræver det.

Det er ikke et krav, at du har en uddannelse. Det vigtigste er, at du har gåpåmod og er motiveret for at lære nyt. Men vi hører selvfølgelig også gerne fra dig, der har en håndværkeruddannelse, som fx mekaniker, murer, tømrer eller inden for VVS, og har lyst til at blive en del af [xxxxx].

Lyder det som noget for dig?
Du er velkommen til at kontakte Kenneth Rosenlund Larsen på[xxxxx]for at få yderligere oplysninger.


Information og data

Denne ledige stilling har jobtypen "Øvrige", og befinder sig i kategorien "Øvrige stillinger".

Arbejdsstedet er beliggende i Viby J.

Jobbet er oprettet på vores service den 17.3.2026, men kan have været deaktiveret og genaktiveret igen.

  • Øvrige
  • Viby J
  • Søndag den 05. april 2026

Lignende jobs

  • Tilbudsdesigner med flair for formidling og proces...

    Vil du være med til at skabe vindende tilbud – og gøre hverdagen lidt sjovere for dine kollegaer? Trives du i krydsfeltet mellem formidling, koordinering og facilitering? Har du talent for at o..
    • Øvrige
    • Århus
    Få mere info
  • Head Chef, Scandic Aarhus Vest

    Fri kontakt
    Vores dygtige Head Chef har efter 5 år valgt at prøve nye udfordringer. Derfor søger vi nu en ny Head Chef til Scandic Aarhus Vest. Er du ambitiøs i køkkenet, målrettet og ikke bange for at rydde vanetænkning af bordet, så tror vi på, at du er vores nye Head Chef.
    • Øvrige
    • Århus
    Få mere info
  • Team Manager til Alarmcentral i Aarhus

    Team Manager til alarmcentralen i Aarhus Vil du være med til at lede og udvikle et team på vores alarmcentral i tæt samarbejde med kolleger og sikre kundeservice i verdensklasse? Så er det må..
    • Øvrige
    • Århus
    Få mere info
  • Student Worker

    Are you a structured, curious, and proactive student with an interest in communication, collaboration tools, and operational support? [xxxxx] Technology & Operations Research & Development Pro..
    • Øvrige
    • Århus
    Få mere info

Statistik over udbudte jobs som øvrige i Viby J

Herunder ser du udviklingen i udbudte øvrige i Viby J over tid. Bemærk at jobs der ikke har en bestemt geografi ikke er medtaget i tabellen. I den første kolonne ser du datoen. I den næste kolonne ser du det samlede antal øvrige.

Dato Alle jobs som øvrige
2. maj 2026 18
1. maj 2026 18
29. april 2026 20
28. april 2026 21
27. april 2026 17
26. april 2026 18
25. april 2026 18
24. april 2026 18
23. april 2026 18
22. april 2026 19
21. april 2026 18
20. april 2026 17
19. april 2026 16
18. april 2026 17
17. april 2026 18
16. april 2026 19
15. april 2026 20
14. april 2026 19
13. april 2026 18
12. april 2026 19
11. april 2026 20
10. april 2026 20
9. april 2026 20
8. april 2026 19
7. april 2026 17
6. april 2026 17
5. april 2026 18
4. april 2026 18
3. april 2026 18
2. april 2026 18